GRANTOVÝ PROJEKT ESF

PROJEKT EU Peníze školám

Na naší škole se realizuje projekt "Více ICT do lavic". Tento projekt je financován z ESF a z rozpočtu České republiky. Na naší škole je realizován od 20.6.2011 do 19.12.2013. Projekt je zaměřen na tyto klíčové aktivity:

1. INOVACE A ZKVALITNĚNÍ VÝUKY PROSTŘEDNICTVÍM ICT

Cílem aktivity je zkvalitnění vlastní výuky prostřednictvím veškerých činností při používání digitálních technologií. Podporovány jsou takové aktivity, které zvyšují dynamiku, originalitu, názornost, integraci mezi pedagogem a žákem, jež směřují ke zvýšení motivace žáků a ke zlepšení jejich učebních výsledků.

2. VZDĚLÁVÁNÍ PEDAGOGICKÝCH PRACOVNÍKŮ PRO OBLAST DIGITÁLNÍCH TECHNOLOGIÍ

Cílem této aktivity je proškolení pedagogických pracovníků pro využívání digitálních technologií při výchovně vzdělávacím procesu a profesním životě pedagogických pracovníků.

3. METODICKÉ KURZY PRO UČITELE CIZÍCH JAZYKŮ

Klíčová aktivita podporuje zkvalitnění metodiky výuky cizích jazyků na základní škole a zavádění nových postupů do výuky cizích jazyků s využitím moderních technologií.

4. INOVACE A ZKVALITNĚNÍ VÝUKY V OBLASTI PŘÍRODNÍCH VĚD

Cílem aktivity je zvýšit kvalitu výuky se zaměřením na rozvoj přírodovědné gramotnosti s cílenou podporou pedagogických pracovníků při jejich přípravě na vyučovací hodiny.

DOKUMENTY:

V případě zájmu o vytvořené a ověřené DUM nebo PL nás kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

eu penize skolam 420px

ESF loga

Naše škola se zapojila do Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost výzvy č. 56.

V rámci této výzvy si škola vybrala 4x šablonu č. 1 -  Čtenářské dílny jako prostředek ke zkvalitnění čtenářství a čtenářské gramotnosti. Zároveň si dva pedagogové vybrali šablonu č. 3 – Stínování (Shadoving) pro pedagogy cizích jazyků, matematiky, přírodovědných a technických předmětů v zahraničí. Při týdenním pobyt ve městě Plymouth byli na stíhování v nově otevřené škole zaměřené na podporu tvořivosti a umění. Tato “Plymouth School of Creative Arts“  je pro žáky od 3 do 16 let. Ve vzdělávacím procesu je kladen důraz na podporu tvořivosti. Škola vede žáky k zodpovědnosti za své vlastní vzdělávání a pochopení, jak je vzdělání důležité pro jejich budoucí život. Při získávání vědomostí žáci volí nejrůznější postupy tak, aby pro ně bylo vzdělávání co nejefektivnější. Naši pedagogové zde získali nové zkušenosti a dobré nápady pro zefektivnění a oživení výuky.